Vánoční aktivity pro děti aneb kreativní zábava pro váš sváteční čas

0
Vánoční aktivity pro děti aneb kreativní zábava pro váš sváteční čas

Vánoce jsou obdobím plným magie a radosti, zejména pro děti. Chcete-li, aby vaše děti prožily nezapomenutelné svátky plné kreativity a zábavy, existuje mnoho aktivit, které můžete společně podniknout.

Tyto aktivity nejen rozvíjejí dětskou fantazii a dovednosti, ale také posilují rodinná pouta a přinášejí společnou radost. Zde jsou některé tipy, jak strávit vánoční čas s dětmi a vytvořit nezapomenutelné vzpomínky.

Výroba Vánočních Ozdob

Vytváření vánočních ozdob je skvělým způsobem, jak zpříjemnit vánoční atmosféru a zároveň podpořit dětskou tvůrčí sílu.

Papírové ozdoby

Vytváření ozdob z barevného papíru je jednoduché a zábavné. Pomocí vystřihování a skládání různých tvarů jako jsou hvězdy, stromečky nebo srdce mohou děti vytvořit unikátní vánoční ozdoby. Poté mohou tyto ozdoby ozdobit třpytkami, barvami nebo dokonce malováním. Zkuste například tyto:

Nebo například tento typ

Malování kouliček

Malování vánočních koulí je skvělým způsobem, jak vytvořit originální ozdoby pro stromeček. Děti mohou vytvářet různé vzory a tvary na koulích pomocí netoxických barev na malování, čímž vytvoří své vlastní malířské mistrovské kousky. Sadu na malování vánočních kouliček můžete koupit například na Lidl-shopu.

Vánoční ozdoby

2) Pečení Vánočních Dobrot

Vánoční pečení je nejen o dobrých chutích, ale také o sdílení zkušeností a vytváření společných vzpomínek.

Perníčky

Perníčky jsou tradiční vánoční dobrotou. Zapojte děti do přípravy těsta, vykrajování různých tvarů a následného zdobení polevou a cukrovými ozdobami. To je skvělý způsob, jak podnítit jejich kreativitu a naučit je jednoduchým procesem pečení.

Vanilkové rohlíčky

Vytvoření vanilkových rohlíčků může být zábavnou zkušeností. Děti mohou pomáhat s  tvarováním rohlíčků. Nebaví vás rohlíčky? No tak zkuste jiné tvary jako kolečka nebo čtverečky.

3) Vánoční Filmový Večer

Vánoční filmový večer může být skvělým způsobem, jak se pohodlně usadit a užít si společný čas.

Vytvořte “kino” doma

Připravte si pohodlné polštáře a deky, popcorn, sladkosti, vyberte oblíbený vánoční film. Udělejte z obývacího pokoje domácí kino, kde se všichni mohou ponořit do světa vánočních příběhů.

Vánoční filmy

Pro zvýšení atmosféry můžete doma s dětmi vytvořit vánoční atmosféru pomocí svíček, jmelí, vánočních dekorací nebo můžou děti vytvořit lístky do kina.

4) Vánoční kvíz o sladkosti či cukroví

Vánoční kvíz může být zábavnou formou vzdělávání a soutěžení.

Kvíz o pohádkách

Připravte otázky spojené s oblíbenými vánočními pohádkami. To může být skvělá příležitost procvičit paměť a zábavný způsob, jak sdílet znalosti o vánočních příbězích.

Kvíz o vánočních zvyklostech

Připravte otázky o vánočních zvyklostech a tradicích z různých částí světa. To může dětem přiblížit, jak různé kultury oslavují Vánoce.