Beauty tipy: Jak co nejlépe zamaskovat ránu a být za hvězdu

Beauty tipy: Jak co nejlépe zamaskovat ránu a být za hvězdu

Chystáte se do společnosti, ale objevila se vám modřinka nebo oděrka, kterou ostatním moc ukazovat nechcete? Nemysleme hned na domácí násilí, k modřině nebo drobné rance každý přijde snadno při běžných domácích či zahradních pracích nebo třeba při sportu. Jak vše zamaskovat a ve společnosti oslnit?

Nepodceňte rychlé ošetření

Ránu je nutné ošetřit. Například drobné řezné a tržné rány rychle zacelte, skvěle vám k tomu poslouží náplasťové stehy. Čím dříve ránu vhodně ošetříte, tím dříve se zacelí a zahojí. A vy možná v den události ani nebudete muset nic maskovat.

V obličeji pomůže make-up

Jde-li o ránu v obličeji, každou ženu pravděpodobně napadne, že bude nutné ji překrýt make-upem. Chystáte-li se na společenskou událost, jako je ples, divadlo nebo podobně, máte napůl vyhráno. Nikdo se totiž výraznějšímu líčení nebude divit ani v případě, že to u vás nebývá zvykem. A pokud náhodou ano, jednoduše make-up odůvodníte tím, že jste zkrátka vzhledem k dané příležitosti chtěla vyzkoušet něco nového.

Začněte vyčištěním pleti a její přípravou pro nanesení make-upu. Nezapomeňte pleť náležitě hydratovat. Na ránu a její okolí aplikujte korektor v barvě vaší pleti. Důkladně vše rozetřete a ránu zamaskujte. Následuje podkladová báze pro make-up, kterou aplikujeme na celý obličej. Dalším krokem je make-up samotný, případně pudr, které přirozeně aplikujeme na obličej. Zejména v teplejších dnech neuděláte chybu fixačním sprejem na make-up.

Odveďte pozornost od problémového místa

Abyste snížily riziko, že se někdo na vaši ránu i přes výraznější make-up zaměří, nezapomeňte na výrazné prvky poutající pozornost. Zkuste třeba výraznou rtěnku, řasenku, oční stíny nebo tvářenku. Lidi tyto výrazné části vašeho obličeje zaujmou a drobných nedokonalostí si nevšimnou.

Pomoci může i účes

Některé ranky a nedokonalosti může pomoci zamaskovat účes. Třeba na stranu sčesané vlasy, ofina nebo culík. Zvážit můžete i příčesek, pokud svých vlasů nemáte dostatek nebo nemají potřebnou délku. Neváhejte se svěřit do rukou kadeřnice, které popíšete svůj problém. Společně jistě najdete vhodné řešení.

Myslete na doplňky

Další variantou jsou drobné doplňky oděvu, jako jsou pokrývka hlavy nebo slunečný brýle. Záleží samozřejmě na konkrétním typu poranění, někdy ale může vhodně umístěný doplněk problém snadno zamaskovat – nebo naopak odvést pozornost.

Na modřiny vyzrajete oblečením

I na těle můžete různé oděrky, strupy a modřiny zamaskovat kosmetikou. Lepším řešením je ale vhodně zvolený oděv. Trápí-li vás například modřiny na nohou, i v teplých dnech můžete sáhnout po vzdušných letních šatech, které ale budete mít až po kotníky. Je to lepší řešení než modřiny složitě maskovat jinými způsoby. Kratší sukně zkrátka ze šatníku vytáhnete jindy.

Nezapomeňte na vnitřní nastavení

Chcete, aby vašim ranám nikdo nevěnoval pozornost? Záleží i na vašem postoji a celkovém vnitřním nastavení. Budete-li ve společnosti působit sebevědomě a vesele, nikdo pravděpodobně nebude mít důvod zkoumat na vás neduhy. Zkrátka zazáříte.