Podpořte imunitu svých dětí

Podpořte imunitu svých dětí

Funkce imunitního systému je ovlivněna především geny našich předků. Většinou je imunita taková, jaká má být, u někoho se projevují drobné odchylky, u někoho se bohužel můžou vyskytnout vážné poruchy, kterých v posledních letech přibývá.

Imunita ale nezávisí jen na genetice, ale ovlivňují ji i další vnější faktory, např. nachlazení, nedostatek odpočinku a spánku, přemíra stresu, nedostatek kvalitní výživy a vitaminů nebo nepohoda v rodině či v kolektivu. 

Mateřská škola – postrach rodičů?

Opakované rýmy, kašel, záněty středního ucha či průdušek nebo laryngitidy – to jsou nemoci, které potkají ve školce skoro všechny děti. Pokud jimi děti trpí, neznamená to nutně, že mají problém s funkcí imunitního systému. Náchylnější k onemocněním bývají jedináčci či prvorozené děti, které jsou v prvních třech letech izolované ve své rodině. Mladší sourozenci se pak adaptují rychleji, protože jejich imunita je díky starším sourozencům lépe připravena. 

Co dělat, aby děti nebyly tak často nemocné?

Dávejte dětem kvalitní stravu a dostatek vitaminů

Důležitý je dostateční přísun čerstvé zeleniny, ovoce a stravy bohaté na vitamin C a vitaminy skupiny B, které přispívají k normální funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální činnosti nervové soustavy. V období viróz je maximálně vhodné podávat vývary, zeleninové polévky a jídla z čerstvých surovin.
Zajistěte dětem dostatek spánku

V pokoji, kde dítě spí, by neměla být teplota vyšší než 18 °C, to ostatně platí i pro dospělé. Důležité je i pravidelné větrání místnosti.

Snažte se být s dětmi co nejvíce venku

Pobyt na čerstvém vzduchu je blahodárný, tím spíš, je-li spojen s pravidelným pohybem.

Při viróze podávejte dětem dostatek tekutin a nechte je odpočívat

Teplotu do 38 °C nesrážejte – není to vhodné, protože tělo si vyšší tělesnou teplotou pomáhá v boji proti virům.

Vytvořte dětem doma pocit klidu a pohody

A také pocit, že se o vás mohou kdykoli opřít.

 

Homeopatie jako jedna z možností šetrné léčby

Homeopatické léčivé přípravky jsou bezpečnou a šetrnou metodou, a to např. v prevenci i léčbě stavů spojených s respiračními virovými infekty. Nejpoužívanějším léčivým přípravkem, osvědčeným v rámci dlouholeté klinické praxe, je lék Oscillococcinum®. Nezatěžuje dnes už tak dost zatížený lidský organismus a mohou jej užívat i nejmenší děti a těhotné i kojící ženy. Ocení jej i lidé užívající řadu dalších léků, protože je bez známých lékových interakcí. Lék se v homeopatii tradičně užívá k prevenci a léčbě chřipkových stavů, jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů. Je vhodné jej podávat jak preventivně, tak i v případě, že se už příznaky onemocnění projevily v plné síle. Žádné vedlejší účinky s jinými léky nebo potravinami nejsou známy. Léčivý přípravek Oscillococcinum® lze užívat bez omezení v každém věku a o jeho užívání se můžete poradit se svým lékařem nebo lékárníkem. Jde o lék k vnitřnímu užití a než jej začnete užívat, pečlivě si přečtěte příbalovou informaci.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Oscillococcinum® je homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu užití, užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů (jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů). Obsahuje Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K.