Kojící korále upoutají pozornost vašeho miminka při krmení. Mají ale i další benefity

0

První měsíce kojení bývají zpravidla snazší, protože novorozenec hodně jí a spí celkem bez starostí. S přibývajícím věkem ale děti bývají čím dál více rozptýlené okolními věcmi, a proto se hodí miminko při krmení něčím zabavit. Víte, co jsou kojící korále a jaké benefity přinášejí?

Všechny ženy, které někdy kojily, jistě moc dobře ví, že každý den není vše růžové a kojení může být mnohdy obtížné z různých důvodů. Někdy může být novopečená maminka příliš unavená a jindy je třeba naopak miminko v horším rozpoložení.

U novorozenců probíhá kojení obvykle bez obtíží, s přibývajícími měsíci však může být dítě čím dál více rozptylováno okolními věcmi. Tím zároveň může mamince způsobit nepříjemnou bolest nebo ji dokonce poranit prudkými pohyby. V takovém případě se hodí upoutat pozornost miminka jedním směrem.

Co jsou kojící korále?

Kojící korále představují speciální šperk, který je umístěn kolem krku maminky. Jsou vyrobeny tak, aby upoutaly pozornost vašeho dítěte, zatímco kojíte, a udržely jeho pozornost na dostatečně dlouhou dobu. Jakmile totiž dítě uvidí všechny ty barvy, nevšední tvary a specifický design, soustředí veškerou pozornost právě na tuhle věc.

Děti se zpravidla začnou otáčet za náhrdelníkem, který obdivují. Kojení je tak mnohem snazší, protože při krmení již nedochází k dalším nežádoucím pohybům v nejrůznějších směrech. Když je dítě v polovině sacího procesu a pak najednou otočí hlavu, zatímco je stále přitisknuto k prsu, může to ženě způsobit nemalé bolesti.

Musely jste kvůli miminku přestat nosit některé šperky?

Proč nestačí běžné šperky?

Obyčejný náhrdelník, které běžně nosíte, by vaše dítě s největší pravděpodobností rozbilo. Kojenci mají tendenci upínat se k lesklým a atraktivním věcem, ale mohou za ně i velmi silně tahat.

Ženy z tohoto důvodů mnohdy musejí přestat nosit své běžné šperky, protože by byly hned rozbité nebo by jim způsobily bolest. Vaše dítě navíc chce do svých úst vkládat cokoli. Proto je dobré zvolit korále, které byly testovány a ověřeny jako netoxické.

V čem jsou kojící korále specifické?

Kojící korále se vyrábějí s ohledem na dětské potřeby. To znamená, že jsou dostatečně silné, aby za ně vaše dítě mohlo tahat, aniž by se rozbily. Z tohoto důvodu byste nikdy neměly používat běžný náhrdelník jako náhradu za kojící korále.

Určitě je dobré vědět, jaký typ materiálu vaše ratolest vkládá do úst. Kojící korále jsou navrženy tak, aby umožnily vašemu miminku je žvýkat, a proto se vyrábějí netoxické a omyvatelné. Nejčastěji se prodávají silikonové kojící korále, ale stejně tak se můžete setkat s náhrdelníkem ze dřeva nebo jiných přírodních materiálů.

Jaké mají kojící korále další benefity?

Pokud je vaše dítě hodně malé, často se natáhne a náhrdelníku se dotkne. To mu pomůže získat kontrolu nad jeho prsty a rozvíjet úchop dlaní. Nošení netradičního doplňku pro maminky navíc stimuluje také jeho myšlenkové procesy.

Pokaždé, když se dítě natáhne a dotkne se náhrdelníku, následně uvidí, že se korále pohybují. Děti tak mohou postupně zpracovávat myšlenky typu: co je příčina a co následek. To, co se vám může zdát jako zcela banální, může být totiž pro děti ohromně fascinující.

Zdroje: mamajewels.com, brownskinmama.com

avatar