Přívěsky a medailonky pro uchování vzpomínek

Přívěsky a medailonky pro uchování vzpomínek
eppi.cz

Naše životy tvoří sled jednotlivých okamžiků, z nichž některé si toužíme uchovat v paměti na věky, na jiné zas co nejdříve zapomenout. A jak si významné chvíle připomínáte vy? My zbožňujeme fotografie, malinké památky z důležitých momentů a především šperky.

Šperk jako vzpomínka

Proč tak rádi dáváme k důležitým životním předělům šperky?

  • Jsou odolnější a trvanlivější než třeba fotky,
  • Můžete je mít neustále při sobě,
  • Jsou cenné, takže je jen tak někde nenecháte,
  • Lze je různě tvarovat, gravírovat a doplňovat nápisy, které vždy osvěží paměť.

Příležitosti k darování šperků

Říká se, že klenotem nikdy nic nezkazíte. Významné chvíle si ale zaslouží kvalitní kousky z drahých kovů. Stříbro, zlato a platina umožňují různé variace, které podtrhnou důležitost okamžiku a vzpomínky.

Dárek k narození dítěte

Narození dítěte je výjimečná událost. Šperkům dodá nový rozměr využití drahokamu podle znamení či měsíce narození miminka. Takový dárek k narození dítěte maminku s jejím potomkem ještě více spojí.

Dárek k 18. nebo kulatým narozeninám

Mladé dívky potěší trendy a hravé kousky, které odpovídají jejich nátuře. Zralejší dámy ocení třeba perlové náušnice a náhrdelníky nebo medailonky ve tvaru srdce. Na ně jim můžete nechat vygravírovat věnování a dovnitř schovat fotografii nebo malou památku. Muži ocení například elegantní manžetové knoflíčky.

Dárek k výročí

Buďte nápadití a věnujte přípravám výročí společného soužití dostatek času a energie. Zjistěte si, které barvy, květiny a drahokamy k prožitému počtu let patří, a inspirujte se při zařizování oslav i nákupu dárku. Čím více roků si neochvějně stojíte po boku, tím kvalitnější šperk volte. Doporučujeme se zaměřit na nadčasové zlaté kousky, které vám klenotník doplní žádaným datem nebo vzkazem.

Užívejte si šťastné okamžiky ve vašich životech a připomínejte si jejich jedinečnost každodenním nošením darovaných náhrdelníků, náramků, prstýnků nebo náušnic.