Jaký dárek potěší novopečenou maminku?

1
Jaký dárek potěší novopečenou maminku?
Shutterstock

Na narození nového malého človíčka se těší celá rodina, příbuzní, přátelé i známí. Všichni bedlivě sledují pokračující těhotenství, prožívají s tatínkem porodní stres a pak se všichni radují, když už je miminko na světě. Na unavenou a vyčerpanou maminku, pro kterou bylo zrození děťátka nejnáročnější, se někdy trochu pozapomíná.

Čerstvá maminka dárek ocení

Právě čerstvé mamince přibývá nejvíce povinností, k tomu prožívá emočně náročné období, a tak podporu svých blízkých ráda uvítá. Vděčnost, lásku a blahopřání můžete vyjádřit nejen slovně, ale i větším nebo menším dárkem. Co se však pro novopečenou maminku hodí? Jaký dárek by jí udělal opravdovou radost? Volit lze mezi dárky praktickými, překvapeními, nebo dárky, které budou tuto radostnou událost stále připomínat. Výběr není jednoduchý, každá žena má jiný vkus, proto je vhodné poradit se s někým, kdo maminku dobře zná a ví, co by ji potěšilo nebo co by se jí hodilo.

Šperky jsou tradičním dárkem od tatínka

Klasikou mezi dárky pro novopečené maminky jsou květiny a šperky z různých materiálů. Ty potěší každou ženu. Je pouze potřeba vědět, jakému materiálu a provedení dává přednost. Jako dárek k narození dítěte se hodí jak šperky ze zlata, stříbra a dalších drahých kovů nebo i z jiných materiálů. Vhodné je zvolit nadčasové vzory, které je možno nosit co nejčastěji. Může se jednat o přívěsky, náušnice nebo prstýnky. Velmi oblíbené motivy jsou srdíčka, andílci a podobně. Srdíčko je symbolem lásky, ze které se zrodil nový život. Může být jednoduché, s rytinami nebo ozdobené kameny.

Dárky od přátel nebo kolegů jsou méně osobní

Přátelé nebo kolegové mají volbu trochu jednodušší, jejich dárek může být i ryze praktický. Navíc se na jeho nákup skládá větší počet lidí, takže mají dostatek financí a také více nápadů. V poslední době jsou velmi oblíbené nejrůznější poukázky, za které může čerstvá maminka zakoupit přesně to, co potřebuje. Velmi roztomilé je dětské body, ta ve větším počtu využije každá maminka. Zde je potřeba dát pozor na velikost, ta nejmenší už má maminka jistě pořízená, a navíc miminka rychle rostou. U všeho oblečení se vyplatí vzít o něco větší velikost.

Dalším oblíbeným dárkem jsou dupačky. Barevná provedení jsou úžasná, materiál však volte podle ročního období. Velmi hezké jsou i dětské kombinézy nebo doplňky jako čepičky, bryndáky a podobně. Pokud byste si nebyli jisti, situaci opět vyřeší poukázka na zakoupení dětského oblečení. Vyhnout byste se měli nákupu dětské kosmetiky. Tu už maminka pravděpodobně bude mít připravenou, a navíc může preferovat jinou značku.

Startovací sady a plenkové dorty jsou in

Nejen kolegové a přátelé, ale i řada příbuzných často volí jako dárek pro čerstvou maminku startovací sadu. V ní jsou všemožné potřeby pro děťátko. Ty jsou naskládané například v košíku, přebalovací tašce nebo batůžku nebo v jiném užitečném obalu. Může se jednat o oblečení, pleny, dečky, povlečení, hračky, lahvičky, osušky a podobně.

Z plenek se dají poskládat nejrůznější tvary, proto se staly oblíbeným materiálem pro vytvoření plenkového dortu. Ten může obsahovat i další oblečení nebo jiné předměty a nemusí mít základní tvar dortu, ale lze takto napodobit různé předměty. Plenkové dorty lze vyrobit doma nebo je už hotové koupit či nechat udělat na objednávku.

Vzpomínkové dárky jsou určeny celé rodině

Vhodnými dárky jsou i takové, které si maminka bude moci uschovat a které jí budou tuto krásnou dobu připomínat. Vhodná je například kniha, do které lze lepit fotografie a zapisovat nejrůznější údaje a pokroky děťátka. Hezkým dárkem je i profesionální rodinné focení maminky i tatínka společně s miminkem. Velmi oblíbené jsou baby sady, se kterými se tvoří otisky ručiček a nožiček miminka. Dárek můžete vytvořit i vlastnoručně, stačí trocha manuální zručnosti.

Vzpomínkové dárky často volí i prarodiče, vybírají však ty finančně náročnější, jako jsou opět šperky, zlaté mince a podobně. Dávají však také věci praktické, od kočárku a výbavičky až po přímé peněžní dary. Praktické dárky tohoto typu je však lepší předem probrat přímo s maminkou.

Originální a vtipné dárky

Porod a následná péče o miminko jsou velmi náročné nejen pro ženu, ale i pro novopečeného tatínka. Kromě starosti o děťátko se musí stihnout ještě úklid domácnosti, vaření, praní, žehlení a spousta dalších věcí. Najednou nezbývá žádný volný čas a je i málo prostoru pro odpočinek. V takovém případě oba rodiče ocení jako dárek nabídku pomoci nejen v domácnosti, ale i třeba pohlídání miminka.

Jinou možností je poukázka na úklid od profesionálů. Úklidový servis zajistí nejen čistou domácnost, ale i více času, který budou rodiče moci věnovat péči o miminko a sobě navzájem. I takto originální a praktický dárek dokáže čerstvou maminku hodně potěšit.

avatar
1 Komentovat vlákna
0 Odpovědi na vlákno
0 Followers
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější vlákno
1 Autoři komentářů
Iveta Autoři posledních komentářů
nejnovější nejstarší nejvíce hlasů
Iveta
Host
Iveta

Já dostala od kamarádů video chůvičku a byl to ten nejlepší dárek, který využívám každý den a ještě minimálně dva roky využívat budu. Konečně když malá spí, tak mohu i já něco dělat a být při tom v klidu, že se malé nic neděje. Za mě je to ten největší pomocník.