Jak darovat peníze na svatbu či k narozeninám? Vytvořte origami nebo stopovačku k truhle s pokladem

0
Jak darovat peníze na svatbu či k narozeninám? Vytvořte origami nebo stopovačku k truhle s pokladem
Shutterstock

Chystáte se na svatbu vašich přátel či příbuzných, nebo vás čeká narozeninová oslava a nevíte, jaký dárek by dotyčné potěšil? Přestože mohou být peníze považovány za neosobní dar, ve skutečnosti je tomu často naopak, zejména v případě svatby, neboť spousta lidí finanční dar ocení více než věci, které nevyužijí. Jak ale darovat peníze netradičním způsobem, aby se dárek stal osobnějším a třeba i vtipným?

Proč raději darovat peníze?

Vzhledem k tomu, že žijeme v době materiálního nadbytku a spousta z nás už skoro všechno má, bývá dost těžké vymyslet vhodný dárek. Možná si říkáte, že není špatné darovat zážitek, ale ani tím se nemusíte dotyčnému trefit do vkusu. Navíc hrozí, že jej oslavenec nestihne využít nebo na něj bude obtížně hledat čas.

Pokud tedy usoudíte, že dárek v podobě peněz bude nejlepší volbou, zkuste popřemýšlet nad tím, co má oslavenec rád nebo jaké jsou jeho záliby. Na základě toho bude snazší vymyslet vhodný způsob, jak konkrétní osobu opravdu potěšit. Zajímá vás, jak darovat peníze k svatbě a jak třeba k narozeninám?

Chystáte se někomu věnovat dárek ve formě peněz?

Jak darovat peníze na svatbu?

Strom k zasazení

Nejspíš už jste někdy zaslechli motto „zasaď strom, postav dům a zploď syna“, tak proč se právě jím neinspirovat? Novomanželům můžete vybrat malý stromek, který bude určený k zasazení na zahradu nebo do bytu. Nezapomeňte si ověřit, zda je rostlina určena pro pěstování v exteriéru či interiéru, jelikož zahradní keřík si v obýváku dotyční nejspíš nevysadí.

Následně můžete do zeminy napíchat ruličky z bankovek a navíc ozdobit kmen za pomoci speciální hmoty přezdívané žvýkačka tím, že na něj nalepíte mince. Nakonec můžete ke stromku připíchnout i zmiňovanou větu nebo připsat vlastní přání. Kromě finančního daru bude mít novomanželský pár ve svém domově i památku v podobě rostliny.

Svatební autíčko

Jednou ze svatebních tradic je auto, které za sebou táhne cinkající plechovky, což můžete ztvárnit jako svatební dar. Postačí jen sehnat model auta, například toho, které manžele mají, nebo které by si přáli.

Bankovky srolujete spolu s bílým papírem, aby nebyly na první pohled viditelné, a uvážete je pomocí provázků za model autíčka. Celý výtvor můžete nakonec naaranžovat do krabice. Pokud byste model auta nesehnali, další možností je auto vytisknout nebo nakreslit a následně zarámovat. Koneckonců může dárek posloužit i jako bytová dekorace.

Truhla s pokladem

Jednou z možností, jak novopečení manželé využijí peníze, které dostanou je dovolená u moře, tudíž se může finanční dar nést právě v tomto duchu. Konkrétně je řeč o vyrobení truhly s pokladem, do které ukryjete peníze. Co k tomu potřebujete? Postačí vám obyčejné dřevěné lékařské špachtle, které se používají ke koukání do krku. Zakoupíte je například ve zdravotnických potřebách nebo ve specializovaných prodejnách s pomůckami pro výrobu dekorací.

Jaký je postup výroby?

Čtyři dřívka položte vodorovně vedle sebe a na každém kraji je přilepte dvěma dřívky, která na ně položíte svisle. Stejným způsobem vytvořte další tři kusy, které poslouží jako dno, víko a bočnice. Následně vyrobte další dva kusy, které budou o něco menší, ty umístíte ze strany. Pokud na první pokus netrefíte správnou velikost, můžete rozměr bez problému upravit dodatečně nůžkami.

K lepení nejlépe poslouží tavná pistole, pokud ji ovšem nemáte nebo ji nechce kupovat, poslouží i jiné lepidlo na dřevo nebo vteřinové lepidlo. Na závěr už jen dovnitř umístíte bankovky a mince. Pokud byste rádi vytvořili o něco dobrodružnější dárek, můžete truhlu někam schovat a vytvořit k ní stopovačku nebo hádanku, kterou umístíte do obálky k ostatním darům. Novomanželé tak budou muset po své truhle skutečně pátrat. Jen si dejte pozor, ať ji umístíte na místo, kde ji nemůže někdo vzít.

Jak darovat peníze novomanželům elegantně?

Déšť z bankovek

Jelikož se říká, že déšť přináší novomanželům štěstí, můžete jim ho zajistit v podobě finančního daru. Zajímá vás, jak na to? Je to celkem jednoduché. Postačí pořídit deštník a bankovky srolovat do ruliček. Ty následně pomocí nitek přivažte dovnitř deštníku, přímo do jeho špice. Jakmile novomanželé deštník otevřou, budou na ně pršet peníze jako kapky deště.

Peněžní origami

Pokud si troufáte vrhnout se do papírových skládaček, můžete z bankovek poskládat origami. Na internetu, zejména na stránce youtube jistě najdete nespočet návodných videí, podle kterých můžete vytvořit nejrůznější motivy. Pokud víte, že partneři mají rádi nějaká zvířata, zkuste vyrobit ta. Pokud ne, například takové labutě nebo motýlci se hodí na svatbu perfektně.

Pomačkání bankovkám neuškodí, opět se poté narovnají, dejte si však pozor, ať je nepotrháte. Než se do tvorby origami z bankovek pustíte, zkuste si možná nejdřív jeden až dva kusy vyrobit jen z papíru. Podle toho, jaká zvířátka vyrobíte, zvolte jejich umístění. Zatímco ptáčky můžete navázat třeba na stromek, rybičkám můžete pořídit pomyslné akvárium.

Jak darovat peníze k narozeninám?

Bonboniéra s překvapením

K narozeninám často neodmyslitelně patří dobrá bonboniéra a řekněme si upřímně, kdo by neměl rád kvalitní čokoládové bonbony? Pokud víte, která bonboniéra je oslavencovou nejoblíbenější, zvolte právě tu. Pokud to nevíte, vyberte takovou, která chutná vám, jelikož vy jste koneckonců ti, kteří se ujmou úlohy ji sníst, aby uvolnili prostor pro peníze.

Do děr po čokoládě můžete umístit nejen mince, ale také srolované bankovky. Ty lze zajistit například nití nebo gumičkou. Tenhle dárek bude pro dotyčného jistě nečekaným a zároveň příjemným překvapením. Tedy za předpokladu, že se příliš netěšil na svou oblíbenou bonboniéru.

Obrázková koláž

Pokud například někdo z rodiny slaví kulaté narozeniny, může se celá rodina složit a vytvořit originální obrázek. Fantazii se meze nekladou a záleží vždy na vašem vkusu. Využít lze například rámeček, který je tvořen z dalších menších rámečků, a do každého z nich dát jinou bankovku nebo kombinaci bankovek.

Další možností je bankovky na sebe do rámečku poskládat a z bílého papíru následně vystřihnout nějaký motiv, kterým budou bankovky prosvítat. Pokud manželé rádi cestují, můžete jim například vytvořit mapu světa, kde každý světadíl bude vyplněn jinou částkou.

Jak vtipně darovat peníze?

Pokud oslavenec nebo novomanželé překypují smyslem pro humor, nejspíš si říkáte, že by ocenili i vtipný způsob předání finančního daru. Pokud hledáte něco jiného, než bylo výše uvedeno, snad vás zaujme jeden z následujících tipů.

Peněžní balonky

V první řadě si sežeňte balónky, do kterých budete následně bankovky umísťovat. Balonky můžete naplnit heliem, aby létaly ve vzduchu, ale není to samozřejmě nutností, pokud jej neseženete. Do nafouknutých balonků vložte peníze a na závěr je zavážete dekorativní mašlí.

Balónky můžete umístit do velké krabice, odkud vyletí po otevření, pokud budou napuštěny heliem, nebo je někam přivázat. Novomanželé budou muset balónky propichovat, aby se k bankovkám dostali. Humornější může rovněž být varianta, kdy seženete neprůhledné balonky a umístíte bankovky pouze do některých balonků.

Pizza s překvapením

Ať už chcete obdarovat oslavence narozenin nebo novomanžele na jejich svatbě a víte, že mají rádi pizzu, vytvořte jim pizzu z bankovek za použití pravé krabice od pizzy. Těsto na pizzu můžete ztvárnit ze žlutých papírových ubrousků tak, že je smotáte a nalepíte na dno krabice klasickým lepidlem na papír.

Následně ho nařaste tak, aby připomínalo opravdové těsto. Bankovky následně poskládejte jako náplň pizzy a jako zdobení můžete přidat mince, které budou připomínat kousky salámu.

Zdroje: prozeny.cz, ziba.cz

avatar